עמוס

עמוס

מס. רישום: א/ק 11
נמל רישום:חיפה
תאריךרישום: 13/10/1939
אות קריאה:VSQC
שמות קודמים: Artemissia, ex Georgios Goulandris, ex Kalmia
שנת בנייה:1894
נבנתה על ידי: Cochrane & Cooper - Beverley England
סוג:מטען כללי
תפוסה ברוטו: 221 ט"ת
תפוסה נטו:116 ט"ת
מעמס: 350 ט'
אורך מרבי:37.0מ'
רוחב: 6.40 מ'
שוקע:-
מכונה: Nhp 49
יצרן מכונה:C. D. Holmes & Company, Hull, England
מהירות: 7קשר
בעלים:חברת ספנות "עתיד" בע"מ
נמחקה מהרישום: 28/12/1946
נגרטה:1951

 

לשעבר ספינת מעפילים "Artemissia". שימשה כספינת דיג בבעלות שני אחים ממוצא איטלקי, בשם פינוצי (Pinozzi), אשר עסקו בדיג בפיראוס. היא נחכרה על ידי אנשי הקיבוץ המאוחד במטרה לשמש כספינת מעפילים. כמלווה הקבוצה, אשר אמורה הייתה להפליג בספינה זו, נשלח ימאי צעיר מארץ ישראל - עמירם שוחט, ימאי מנוסה, עובד נמל תל אביב ומאומן בסירות על הירקון. הוא היה מסוגל גם להחליף את רב החובל במקרה הצורך.

עם הגעתו לפיראוס, בדק את הספינה ולמרות חששותיו, אישר את ההפלגה. ב־19 באפריל 1938, הגיעו ליוון 128 חלוצים וחלוצות, מהכשרות "החלוץ" בפולין וליטא, עלו על סיפון "ארטמיסיה", בנמל קטן, לאווריון,(Lavrion), בקצה הדרומי של חצי האי אתיקה כ־43 ק"מ דרום־מזרחית לפיראוס, והפליגו לארץ ישראל. הספינה טענה על סיפונה גם מספר סירות, שאמורות היו לשמש את המעפילים בירידה לחוף הארץ. "ארטמיסיה" הגיעה אל מול חוף קיבוץ מצפה הים בעמק חפר, (לימים הקיבוץ עבר לדרום והפך ליד מרדכי). בקבוצות של 7-12 איש, ירדו כל המעפילים בשלום תוך מספר שעות, פוזרו בנקודות שונות בארץ ו־"ארטמיסיה" יצאה לים וחזרה בשלום ליוון.

במחצית השנייה של יולי 1938, הפליגה שנית. הפעם מנמל פיראוס, כשעל סיפונה 157 חלוצים וחלוצות. המלווים היו שוב עמירם שוחט והאלחוטאי, חיים פרידלנדר. בשלב זה השלטונות הבריטים בארץ ישראל היו ערים להצלחת העלייה הבלתי לגלית והחלו להפעיל לחץ על ממשלת יוון. ידיעות על כך הועברו למארגני העלייה באמצעות אנשים אשר שיתפו פעולה אתם בארץ ובחו"ל. "ארטמיסיה" הפליגה בחיפזון, מיד עם הגעת החלוצים ליוון, כשספינת המשטרה היוונית, הידידותית, "רודפת" אחריה, ללא הצלחה.

ב־23 ליולי 1938, הגיעה הספינה אל מול חוף שבי ציון. בשלב זה הסתבר שהבריטים עוקבים אחריה. ניתנה הוראה לפנות דרומה. לאחר מספר תמרוני הסחה, "ארטמיסיה" הגיעה לחוף עמק חפר המוכר מהפלגתה הקודמת. כל המעפילים ירדו בשלום ופוזרו בנקודות קליטה. הספינה יצאה לים וחזרה ליוון לאחר 12 ימי הפלגה בסערה קשה. 

היא נשכרה למספר הפלגות נוספות. עד סוף 1938 הפליגה חמש פעמים נוספות במסגרת מבצעי העפלה. בתחילת 1939 נתפסה על ידי הבריטים. באוקטובר 1939 נרכשה מידי הבריטים, על ידי חברת "עתיד" והפכה ל־"עמוס". היא נרכשה במשותף עם "ההגנה" ושימשה להכשרה מעשית של אנשי פלי"ם. הוחכרה לצי הבריטי ושימשה כשולת מוקשים. עם שחרור איטליה ב־1944 הוחזרה האנייה לבעליה והוחכרה שוב, הפעם למטרות דיג. כעבור מספר חדשים, הוחזרה לחברת "עתיד" והמשיכה לשרת כספינת משא בפיקודו של רב חובל מרטין אקדיש.    

בסוף שנת 1946 היא נמכרה ל־Georges Stavrou Androulakakis - Piraeus, הניפה דגל יוון ונשארה בשמה "Amos" עד שנגרטה.

צור קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה